Základní škola a mateřská škola

Jana Broskvy 3, 643 00 Brno, tel: 545 219 112, 545 238 103, fax: 545 219 112, zschrlice@zschrlice.cz

Základní škola a mateřská škola

Občanské sdružení Verunka

Naše škola se zapojila do snahy občanského sdružení Verunka, pořádající sbírku vršků a víček z PET lahví pro čtyřletou holčičku Veroniku Gožďálovou, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Získané finanční prostředky z prodeje vršků budou použity na rehabilitační pobyt v sanatoriu Klimkovice, konkrétně na léčebný program Klim-therapy.

Sbíráme:
plastová víčka z limonád, džusů, mléka, oleje, octů, víčka z aviváže, pivních sudů, žlutá kinder vajíčka a kovové vršky z limonád a piv.

Sbírky probíhají ve třídách, kde jsou umístěny sběrné nádoby.

Případný finanční příspěvek můžete zaslat přímo na účet O. S. VERUNKA (darovací smlouva, možnost odpočtu od základu daně)

číslo účtu: 259118921/0300

Rodiče malé Verunky moc děkují všem, kteří pomůžou :)

Více info na tel.: 605384796

Stanovy O. S. Verunka ke stažení

Ze slov rodičů Verunky:
"Nemáte naději", to jsou dvě slova, která nám stále znějí v uších a také důvod, proč bylo založeno občanské sdružení Verunka.
Verunka je jméno naší dcery.
Při komplikovaném porodu císařským řezem došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče.
Po jedné návštěvě u neurologa nám bylo řečeno, že naše dcera má poškozený mozek vlivem nedostatku kyslíku při porodu a navrhl nám možnost ústavní péče.
Další neurolog, ke kterému jsme přišli s velkým očekáváním nám řekl, že Veronika nikdy nepůjde do normální školy, nikdy nepovede normální, samostatný život a my ten náš strávíme vyměňováním jejich plen a péči o ni.
Říkal, že ví co bychom chtěli slyšet, že máme nějakou naději a dcera bude v pořádku, ale my ani ona žádnou naději nemáme!
Od narození Verunky jezdíme na rehabilitace, navštěvujeme Dětské rehabilitační centrum Medvídek, kde nejenom cvičí, ale má také logopedickou péči, canisterapii i muzikoterapii.
Jezdíme na hipoterapii, ergoterapii a plavat do bazénu. Spolupracujeme s Poradnou rané péče Dorea, několikrát ročně jezdíme do Dětské léčebny pohybových poruch v Boskovicích, Dětského rehabilitačního centra Pavučinka v Šumperku a do lázní Klimkovice.
V současné době zní diagnóza naši dcery Dětská mozková obrna, perinatální asfyxie, smíšená forma dyskinetická.
Nikdy jsme nepřestali věřit, že se Verunka postaví na vlastní nožičky a bude chodit. Vytrvale na tom pracujeme.
Pomozte nám dosáhnout cíle, aby Verunka chodila a byla jednou v životě soběstačná.

DLPP Boskovice
Dětská léčebna pohybových poruch v Boskovicích léčí nemocnění pohybového aparátu, zejména dětskou mozkovou obrnu všech druhů a kombinací. Léčí děti s vrozenými vadami centrálního nervového systému, vrozenými ortopedickými vadami děti po úrazech, ortopedických operacích děti s motorickým handicapem.
Verunka v této léčebně byla již šestkrát.
Daří se nám sem jezdit dvakrát do roka a vždy je na ní vidět velký pokrok.

Mezi metody léčby, kterou v léčebně Verunka podstupuje, patří:
Vojtova metoda
Bobath koncept
cvičení na míčích
Hipoterapie
Canisterapie
cvičení ve vodě
vířivá a perličková lázeň
Magnetoterapie
Tejpování
Laserová akupunktura
mořská koupel
relaxační masáž

Pavučinka
Pavučinka v Šumperku je dětské rehabilitační centrum spojené s kojeneckým ústavem. Verunka tam jezdívá na týdení rehabilitační pobyty, kde cvičí Vojtovu metodu, která je stále tou nejdůležitější složkou v jejím rehabilitačním programu.

Hipoterapie
Hipoterapie je moderní rehabilitační metoda Přenášením pohybu koňského hřbetu na lidské tělo dochází ke stimulaci centrálního nervového systému.
Verunka jezdí na hipoterapii do Hostěnic na Čapkův statek k p. Renatě Čapkové a občanskému sdružení Epona už od dvou let. Díky ním a hlavně díky Bártymu (tak se jmenuje koník, na kterém jezdívá) se nám daří celkově zlepšovat Verunčinu rovnováhu, se kterou má velké problémy. V srpnu Byla Verunka v lázních Klimkovice, kde podstoupila nátočný rehabilitační program s cílem stát na vlastních nohou, je to ohromná bojovnice a s maminkou věříme, že to dokáže.

Základní škola a Mateřská škola, Brno,
Jana Broskvy 3
643 00  Brno

sekretariát: 545219112, 604247432